Orient w mieszkaniu

Baśnie tysiąca i jednej nocy ujarzmione w szwedzkiej kamienicy

Oto doskonały przykład mieszkania, które, mimo, iż utrzymane jest w konwencji stylu skandynawskiego to swymi świeżymi aranżacyjnymi kompozycjami odbiega od przyjętych, popularnych rozwiązań. Urzekła mnie orientalna nutka tego mieszkania. Jest ono tajemnicze, intrygujące i kojarzy mi się z przygodą i podróżą.

W salonie biała jest podłoga, kanapa, stół, meble i ściany, czyli prawie wszystko! Jednak przy mnogości wielobarwnych dodatków jest to praktycznie niezauważalne. Pierwsze skrzypce w salonie gra intensywnie fioletowy dywan o ciekawej fakturze. A moc złota i kilku pastelowych dodatków świetnie sobie radzi z tym zimnym biało fioletowym duetem tworząc wspólnie nastrojowe wnętrze.

Bardzo podoba mi się również, jak zmyślnie wpleciony został orientalny motyw do sypialni, która dzięki temu wygląda trochę, jakby była częścią baśni tysiąca i jednej nocy. Rolę wezgłowia łóżka zagrał ozdobny parawan, a orientalny szlafrok i złocista narzuta na łóżko dopełniły całości.

Lubię również żywiołową mieszankę staroci z nowościami. W tym szwedzkim mieszkaniu dopracowano ją do perfekcji. Zobaczycie tylko na sąsiadujące ze sobą nowoczesne, lakierowane szafki pod telewizorem w salonie ze starym, ozdobnym i ciężkim piecem kaflowym! Te i inne zabiegi sprawiają, że w mieszkaniu tym można wieść iście baśniowe życie…Salon w stylu skandynawskimOryginalne mieszkanie w kamienicyOrientaly salonOrientalne dodatki w salonieSalon w skandynawskim styluAranżacja mieszkania w kamienicy

Pokój do pracy

Biała podłoga w mieszkaniuPokój pracy w stylu skandynawskim

Orientalna sypialnia

Sypialnia z orientalnym akcentemSypialnia w stylu skandynawskimSkandynawskie mieszkanieBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz