czarne szafki kuchenne

Trzy pomysły na kuchnię z białą podłogą

Jeśli przeglądaliście już ten blog to nie macie wątpliwości, że inspiracje z białą podłogą w mieszkaniu są tu stałym elementem. To w końcu blog o stylu skandynawskim, a taka podłoga to jego klasyk. Teraz pod lupę trafia biała podłoga w kuchni. Przygotowałam trzy propozycje takich kuchni, wyjęte są prosto ze szwedzkich kamienic, więc będzie bardzo skandynawsko.

Propozycja 1

Pierwsza kuchnia poza oczywistą w tym temacie białą podłogą charakteryzuje się tym, że zestawiono ją z czarnymi elementami. Widzimy po jednej stronie kuchni rząd czarnych szafek, czarne również są akcesoria – naczynia, ręczniki, ekspres do kawy oraz krzesła. Na szczęście czerni nie ma zbyt wiele, druga linia szafek jest biała, biały również jest stół kuchenny. Dodatkowo kuchnię ozdabia kolorowy obraz. Znalazło się w niej również miejsce na cudowną, klasyczną i prześliczną białą lodówkę Smeg, która doda klasy każdej kuchni.

Czarno biała kuchniaSkandynawska kuchniaCzarne meble kuchenne

Propozycja 2

W drugiej kuchni również doceniono walory lodówki Smeg, która świetnie odnalazła się również w tym mieszkaniu. Kuchnia ta, mimo iż jest cała w bieli, biała jest zarówno podłoga, jak i meble kuchenne i ściany, to została pięknie dopełniona srebrnymi i drewnianymi dodatkami. W tym pomieszczeniu uzyskano dobrą kompozycję tradycyjnych elementów z nowoczesnymi. Z jednej strony w kuchni znalazło się miejsce na nowoczesne szafki kuchenne i nowoczesną, lśniącą lampę, a z drugiej strony kuchnię ociepla sielski stolik w lekko miętowym kolorze wraz z ławką, glinianymi donicami i drewnianymi skrzynkami. Całe zestawienie jest lekkie, świeże, a zarazem przytulne.

Ciekawy stół w kuchniBiałe szafki kuchenneBiała kuchniaZielony stół w kuchniBiałe szafki w kuchni

Propozycja 3

Ostatnia, trzecia propozycja to kuchnia, w której szafki i podłoga są białe, natomiast blaty i płytki są w ciemnym grafitowym kolorze, a elementem przyciągającym uwagę jest stolik dla dwojga. Widzimy tu intrygujące połączenie czarnego stolika z ciekawymi krzesłami pomalowanymi na biały i niebieski kolor metodą przecierania. Właśnie te niebieskie krzesła i odrobina niebieskiej tradycyjnej skandynawskiej porcelany wprowadzają do wnętrza romantyczną nutkę. Wszystkie trzy propozycje to idealne wzorce kuchni w stylu skandynawskim. Na ich przykładzie widzimy również, jak istotne są detale, które decydują o ostatecznej osobowości wnętrza.

Białe lakierowane szafki w kuchniBiałe błyszczące szafki w kuchniCzarny stolik w kuchniRomantyczna kuchniaThere are 5 comments

Dodaj własny

Dodaj komentarz