DIY klamerki

4 pomysły z wykorzystaniem klamerek

Wyszukałam dla Was zestaw czterech fajnych pomysłów na własne dzieło z udziałem klasycznych, drewnianych klamerek. Przy każdym pomyśle zamieszczam link do źródła, abyście mogli dowiedzieć się więcej technicznych szczegółów.

1.  Organizer na rajstopy

Myślę, że problem z porządkiem w rajstopach dopada niejedną kobietę. Tutuaj mamy nietypowe rozwiązanie z zastosowaniem klamerek, zamiast suszyć się na sznurze nasze rajstopy mogą zawisnąć w jednym rzędzie w szafie. Wystarczy przy pomocy linijki narysować prostą linię na wewnętrznym boku szafy i cierpliwie poprzyklejać wzdłuż odpowiadającą do naszych potrzeb liczbę klamerek. Proste, co? 😉

Jak uporządkować rajstopyJak uporządkować bieliznę

Source

2. Osłonka na roślinkę

Efektowna i dziecięco prosta w wykonaniu osłonka na kwiatki lub zioła. Tak prosta, ze faktycznie można wykonać ją razem z dzieckiem.

Osłonka z klamerek

Myślę, że dwa poniższe zdjęcia wystarczająco obrazują sposób wykonania osłonki. Fajnym pomysłem może być pomalowanie klamerek na swój ulubiony kolor.

Osłonka na kwiatka z klamerekDIY z klamerek

Nasze dzieło może posłużyć również za uroczy świecznik. Oczywiście świeczki należy najpierw umieścić w malutkich, szklanych osłonkach.

Świecznik z klamerek

Source

3. Podstawka pod gorące naczynie

Taka podstawka z naturalnego drewna będzie idealnie pasować zarówno do minimalistycznych wnętrz w stylu skandynawskim, jak i tych bardziej klasycznych. Wykonanie nie wydaje się trudne. Trzeba rozebrać klamerki na części pierwsze, a później ułożyć je w okrąg i posklejać klejem do drewna.

Podstawka z klamerek

Source

4. Lustro, jak słońce

Nawet  klamerkowa rama do lustra może wyglądac bardzo glamour, kiedy oświeci nas złotym kolorem. W tym wypadku, najpierw zabieramy się za klamerki i dokładnie je malujemy, a następnie przechodzimy do równego przyklejania klamerek wzdłuż brzegów okrągłego lustra. Na koniec pozostaje solidne przytwierdzenie zawieszki i gotowe. Po dokładniejsze wskazówki możecie klikać tutaj :)

Rama lustra z klamerek

Którą z tych czterech propozycji jesteście skłonni zrealizować? 😀Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz