Czerwono biała kuchnia

Czerwone płytki w kuchni

Zawsze proponuję, zachęcam, wręcz namawiam do zdecydowania się na białe szafki kuchenne. Wciąż modne, eleganckie i estetyczne idealnie sprawdzają się w tym centralnym, dla każdego domu miejscu, jakim jest kuchnia. A jednak czasem obawiamy się laboratyjnego klimatu wnętrza. Chcielibyśmy tchnąć w naszą kuchnię życie i energię! Nie ma sprawy 😉 W tej kwestii nie ma lepszego pomocnika niż czerwień. To kolor stymulujący i energetyczny, kolor szczęścia, aktywności i oczywiście miłości :)

Ponadto czerwień pięknie komponuje się właśnie z bielą, tworząc mocno kontrastujące i pozytywnie pobudzające zestawienie. Dlatego myślę, że czerwone płytki w kuchni to wyjątkowo udany wybór, który zasłużenie wpasował się w kanony stylu skandynawskiego. Z resztą zobaczcie sami! Przygotowałam dla Was trzy propozycje czerwono białych aranżacji kuchni.

W pierwszej propozycji w kuchni królują lśniące, intensywnie czerwone płytki. Mocno koncentrują uwagę i stanowią ozdobę same w sobie. Dodatkowo dobrano do nich równie intensywnie czerwone krzesła, przez co całe wnętrze jest bardzo …soczyste. To wersja dla prawdziwych wulkanów energii!

Na przykładzie drugiej propozycji widzimy wyraźnie, jak ogromne znaczenie mają odcienie. Pozornie takie same zestawienie, jak w przypadku pierwszej kuchni, a jednak wrażenia zupełnie odmienne. Matowe, klasyczne, proste płytki w kolorze czerwieni o lekko malinowym zabarwieniu bezkompromisowo decydują o klimacie wnętrza, jednak nie wgryzają się w oczy z taką intensywnością, jak w poprzedniej kuchni. Aranżacja odważna i intensywna, ale wszystko pod kontrolą!

Ostatnia propozycja prezentuje najbardziej ułagodzoną czerwień w tym zestawieniu. Delikatne, małe płyteczki w różnych odcieniach czerwieni tworzą subtelną mozaikę. Nie mamy wątpliwości, że ozdabiającym kuchnię kolorem jest czerwień, jednak w towarzystwie koralowych i łososiowych odcieni została przygaszona, przez co cała kuchnia ma dużo bardziej łagodny charakter. Czy to kolory miłości?

Propozycja 1

Płytki ścienne do kuchniPłytki do kuchniCzerwone dodatki do kuchniKafelki do kuchni

Propozycja 2

Czerwone płytki ścienne w kuchniCzerwone płytki w kuchniCzerwone akcenty w kuchniCzerwone kafelki w kuchni

Propozycja 3

Czerwone płytki kuchenneCzerwone kafelki ścienne w kuchniCzerwone kafelki kuchenne

Trzy propozycje, trzy kuchnie z białymi szafkami i czerwonymi kafelkami ściennymi. Wszystkie ładne i wszystkie o zupełnie innym charakterze. A która wersja Wam podoba się najbardziej?Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz