Malowana boazeria

Drewniana boazeria w skandynawskim korytarzu

Ściany wyłożone drewnianą boazerią nie są specjalnie rzadkim widokiem w polskich domach i mieszkaniach. Oczywiście nie mam tu na myśli deweloperek, w których króluje beton, stal i szkło. No właśnie, ostatnio tak intensywnie otaczają nas te nowoczesne i zimne tworzywa, że drewno mogłoby stanowić miłą odmianę.

Gdyby, więc przyszło Wam rozprawić się ze starą i niemodną drewnianą boazerią, pomyślcie może przez chwilę, że zamiast pozbywać się jej na zawsze może lepiej nadać jej świeższego wyglądu i cieszyć się walorami natury w domu!

I właśnie w tym momencie zwracam uwagę na styl skandynawski z jego zamiłowaniem do drewna i jeszcze większym zamiłowaniem do bieli. A łącząc te dwa zamiłowania otrzymujemy wręcz uwielbienie dla drewna malowanego na biało 😀

Niektórzy jednak marudzą, że szkoda malować drewno kryjącą farbą, bo zamalowuje się wszystko, co w drewnie najpiękniejsze. Trochę w tym racji jest, ale z drugiej strony takie wymalowane na biało pomieszczenia włączając w to białą podłogę wyglądają świetnie i są super materiałem na kreatywne aranżacje. A teraz pomyślmy o naszym przykładowym korytarzu skrzętnie wyłożonym drewnianą boazerią od podłogi po sufit, a czasem wraz z samym sufitem (o zgrozo!). Takie pomieszczenie jest ciemne, trumniaste i klaustrofobiczne. Dlatego rozjaśnieniem go bielą jest bardzo dobrym rozwiązaniem, które doda mu nie tylko światła, ale i przestrzeni oraz elegancji.

Z resztą dzisiejsza propozycja powinna dogodzić wszystkim zwolennikom drewnianej boazerii w korytarzu, bo pokazuje, jak pomysłowo ją pomalować, aby umiarkowaną ilością bieli najlepiej podkreślić piękno naturalnego drewna.

Więcej drewna, mniej bieli

Drewniana boazeriaMalowana drewniana boazeriaDrewno w korytarzu inspiracje

Więcej bieli, mniej drewnaDrewniana boazeria na ścianachBoazeria w korytarzuBiała boazeria w korytarzuBoazeria w korytarzuBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz