balon w bloku

Najpiękniejszy balkon na osiedlu

Kiedy na dworze robi się trochę cieplej zaczynamy przypominać sobie o naszym dodatkowym „pokoju” w mieszkaniu, czyli o balkonie. Pamiętajmy jednak, aby ten ważny element mieszkania nie stał się tylko miejscem do suszenia prania lub ewentualnego uprawiania pomidorów. W takim razie, jak urządzić mały balkon w bloku, aby był przytulny, taki by aż nie chciało się nam go opuszczać? Z pomocnymi inspiracjami dzielnie na pomoc przybywają Szwedzi. Pokazują oni, jak dzięki niewielkim zabiegom możemy osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

Na małym balkonie najlepiej spisze się zestaw dwóch składanych krzeseł z niewielkim stoliczkiem. Zarówno metalowe, jak i drewniane meble balkonowe sprawdzą się doskonale. Powinny one być dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. A nawet, jeśli tych wariantów by nie było zawsze mamy możliwość kupić farbę oraz pędzel i stworzyć swoją wymarzoną wersję kolorystyczną. Wybór koloru mebli balkonowych to pierwszy krok do wymarzonej aranżacji. Kolejnym jest odpowiednie dobranie akcesoriów.

Sprzyjającą relaksowi atmosferę na balkonie możemy uzyskać dzięki wyposażeniu go w miękkie poduszki, ciepłe pledy i koce lub uwielbiane przez Skandynawów sztuczne futerka. Dzięki nim nawet w chłodniejszy wieczór możemy dłużej posiedzieć na dworze i nacieszyć się …miejskim powietrzem. Jednak obojętnie, jak piękne i barwne tkaniny dobierzemy do naszego wymarzonego balkonu pozostanie od martwy, jeśli zabraknie na nim roślin. W tym aspekcie uwzględnijmy nasze zwyczaje i upodobania. Pamiętajmy, że lepiej będą wyglądać żywe kaktusy, niż dorodne, ale suszone pelargonie. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę wystawę balkonu i dobrać takie rośliny, dla których niewielkie, bądź silne nasłonecznienie będzie odpowiednie. Na koniec najważniejszy element, udanej aranżacji balkonu, coś, bez czego żaden mieszkaniec Skandynawii nie może się, na co dzień obyć. To porcja świec i lampionów, w których blasku można spędzić miły wieczór na balkonie.balkon w kamienicyladny balkonjak urzadzic balkonbiale meble balkonowedekoracje na balkoniebiale meble na balkoniejak udekorowac balkonjakie meble balkonowemeble balkonowepiekny balkonpomysl na balkonprzytulny balkonThere is 1 comment

Dodaj własny

Dodaj komentarz