salon w skandynawskim stylu

Klasyczne mieszkanie w skandynawskim stylu

Czy może być bardziej klasyczne skandynawskie mieszkanie? Białe ściany, pobielana, drewniana podłoga, biała kuchnia, czarne i białe meble, a wszystko to schowane w starych murach tradycyjnej szwedzkiej kamienicy. Mieszkanie jest piękne i przestronne. Wielkie okna wraz z białymi ścianami potęgują jasność i przejrzystość pomieszczeń.

I mimo tego ogromu bieli, mieszkanie jest nad wyraz sympatyczne i przyjemne. Efekt ten zawdzięcza przemyconym to tu, to tam pastelom. W salonie króluje malutki stoliczek kawowy w kolorze miętowym. Wygląda, jak z domku siedmiu krasnoludków. Ale to nie jedyny pastelowy akcent w tym pomieszczeniu. Swoje miejsce znalazły również błękitne poduszki, jasno różowy plakat czy kolorowo pastelowe, albo też pastelowo kolorowe naczynia kuchenne. Podobnie wdzięczne akcenty można dostrzec w pozostałych pomieszczeniach i wszystkie one wspólnie pracują na cukierkowe osłodzenie wnętrza.

Ostrzeżenie! Cukierki są deserem, a nie daniem głównym. Danie główne to obiadek, a obiadkiem są rzeczy konieczne – meble kuchenne, sofa, biurko i tak dalej. Te elementy są białe, a nie seledynowe, różowe, błękitne, łososiowe, kremowe, lukrowe, …a nie to ostatnie to nie kolor. Tak, więc aby nas nie zemdliło dodajmy coś przeciwstawnego. Najlepszym kontrastem dla pasteli jest czerń. Zobaczmy jak to się sprawdza. Obok błękitnych poduszeczek znalazło się miejsce również dla czarnej poduszki. Pastelowe akcesoria na parapecie stoją w towarzystwie czarnej doniczki, a mały miętowy stoliczek całkiem blisko ma swojego kumpla, czarnego stoliczka.

Znalazłoby się jeszcze parę takich czarnych akcentów, ale o jeszcze jednym, wyjątkowym, ukochanym i wspaniałym koniecznie muszę napisać. To wieczna, czarno biała szachownica na podłodze, klasyk stylu skandynawskiego. Idealna do korytarza. Idealna do przełamania pudrowo biszkoptowych tonacji.skandynawski salonsciana z ceglysciana z cegly w mieszkaniusalon w skandynawskim stylu Szwecjaskandynawskie mieszkanie w kamienicyskandynawska kuchniabiała kuchniabiala skandynawska kuchniapastele w mieszkaniuskandynawska sypialniasypialnia w szwedzkim domuskandynawskie oknosypialnia w skandynawskim stylumieszkanie w szwedzkiej kamienicyskandynawska garderobaskandynawska lazienkalazienka w skandynawskim stylukorytarz w skandynawskim styluczarno biała szachownica na podlodzeBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz