szarosci w salonie

Nie odkładajmy życia na później

Mówi się, że nie szata zdobi człowieka, ale jednak lepiej wyglądać dobrze niż źle. Chyba każda kobieta czuje się świetnie, gdy ubierze się elegancko, ma „zrobione” włosy, makijaż itd. Myślę, że tyczy się to również mężczyzn, no może poza tym makijażem. Podobnie z mieszkaniem, najważniejsza oczywiście jest atmosfera, na którą pracują domownicy, ale miło, gdy samo wnętrze również sprzyja pozytywnemu nastrojowi. Lubimy przebywać w eleganckich lobby hotelowych, jeść w eleganckich restauracjach czy iść do eleganckiego fryzjera.

Może się wydawać, że eleganckie, szykowne wnętrza pasują tylko do pompatycznych budowli, a przynajmniej do takich średniej wielkości. A co jeśli mieszkamy w kawalerce albo małym mieszkaniu? I lubimy elegancki styl, złoto, welurowe poduszki i aksamitne pościele. Boimy się, że efektem naszych fantazji będzie nic innego, jak przerost formy nad treścią? Myślimy, …aaa poczekam z wymarzoną aranżacją, aż będę mieć mój wyśniony domek z ogródkiem. A właściwie, dlaczego czekać? Walczmy z odkładaniem życia na później.

Oto przykład pięknie urządzonego niewielkiego mieszkania, utrzymanego w tonacjach złotych szarości. Szczególnej elegancji wnętrzu dodaje zgrabny komplet wypoczynkowy z tapicerką w lekkim połysku w stonowanej kolorystyce kawy z mlekiem. W podobnych kolorach jest również dywan, płytki w aneksie kuchennym oraz kuchenne szafki. Kilka innych eleganckich dodatków, chociażby takich jak świeczniki i lampy, dopieszcza kompozycję. Jednak, aby nie uzyskać wspomnianego już wcześniej przerostu formy nad treścią w mieszkaniu znalazło się wiele „zwykłych” mebli i dodatków. Tutaj postawiono na kolor czarny i właśnie takie połączenie sprawiło, że skromne mieszkanko stało się bezpretensjonalnie eleganckie.skandynawski salon w szarosciachskandynawski salonsalon w stylu skandynawskimkawowy kolor w saloniekuchnia z salonemjasna kuchniaskandynawska lazienkasypialnia w stylu skandynawskimsypialnia w kolorach kawyBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz