kuchnia vintage

Vintage, pastele i wdzięk

Częstotliwość występowania stylu vintage w skandynawskich wnętrzach niekoniecznie wiązałabym ze szczerą miłością. Całkiem prawdopodobne jest, iż wtopił się on w tutejszą architekturę wnętrz ze względu na okoliczności, zgodnie z powiedzeniem, że „wikingów stworzył północny wiatr”. Może to dość górnolotne powiedzenie, aby porównywać je do wstawiania podniszczonych mebelków, ale łatwo obrazuje ideę, jaką chcę przekazać. Mianowicie można się bronić przed starymi kamienicami i przerabiać je na nowoczesne apartamenty, można się poddać, ulec czy jak kto woli czerpać korzyści ze stylowej przestrzeni i stworzyć piękne klasyczne wnętrza. Ale istnieje też trzecia opcja – awangarda, z wieloma jej wariantami. Za jeden z tych wariantów uznaję swobodną zabawę stylem vintage, gdzie rezultat może być tak interesujący, jak ten na zamieszczonych zdięciach.

Prezentowane mieszkanie zaciekawia już na wstępie. Wielki przedpokój zamieniono w przytulny salonik, z wygospodarowanym miejscem na relaks. Strefa odpoczynku płynnie przechodzi na kolejne pomieszczenie, gdzie zaplanowano kącik gościnny z wygodną sofą, regałem na książki i telewizorem. Oba pokoje zostały wyposażone w oryginalne oświetlenie podłogowe i sufitowe i utrzymane są w delikatnej, pastelowej kolorystyce, podobnie jak całe mieszkanie.

Pomieszczeniem, które w tym mieszkaniu zasługuje na szczególną uwagę jest kuchnia. Niewielkim nakładem finansowym uzyskano niekonwencjonalny, przyjemny efekt. Ściany kuchni, bielona, drewniana podłoga, białe szafki kuchenne oraz białe marmurowe blaty sprawiają, że wnętrze jest …blade. Ale już dodatnie wielobarwnych, pastelowych uchwytów do drzwi szafek oraz inne pastelowe dodatki sprawiają, że kuchnia staje się przytulniejsza i, gdyby na tych dodatkach pozostać, byłaby nie tylko przytulna, ale niestety również infantylna. Jednak sytuację ratują inne elementy wyposażenia: kultowa, czarna lodówka w stylu retro, firmy Smeg, złoty, starodawny kran oraz industrialne lampy, wiszące nad stołem. Dodatkowo możemy dostrzec śmiało dobrane do stołu krzesła, część z nich jest w designerskim kształcie i kolorze, z kolei reszta wygląda, niczym pożyczona ze szkolnej świetlicy.

Mieszkanie z pewnością nie trafia w gusta większości, ale jestem pewna, że nikt decydując się na tak specyficzny styl nie ma takiego celu. Trzeba jednak przyznać, że mieszkanie to jest drogowskazem na drodze do stworzenia niepowtarzalnego wnętrza w starej kamienicy lub przynajmniej dobrą inspiracją.Jadalnia vintagekuchnia w stylu vintagekuchnia vintagepokój w kamienicyduży przedpokójduży holvintage salonsalon vintagesypialnia vintageskandynawska sypialniapokoj vintagepokoj dla dziecka styl skandynawskipokoj dla dziewczynki styl skandynawskiskandynawski pokoj dla dziewczynki

 

 Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz