Kuchnia1

Inwersja stylu skandynawskiego

Ktoś tu miał niezłą zabawę i mocno zażartował sobie ze stylu skandynawskiego. Zobaczcie!

Intrygująca kuchnia

Tradycyjnie białe kuchenne szafki ustąpiły miejsca odważnym, grafitowym meblom dodatkowo elegancko ozdobionym złotymi, masywnymi uchwytami i innymi złotymi akcentami. Kolorowe akcesoria i osobliwy, jak na kuchnię, perski dywan niezaprzeczalnie rządzą w tym miejscu. Ale to tylko wstęp do jeszcze odważniejszego pomieszczenia, jakim jest …salon.

Skandynawska kuchnia w szarościachKuchnia w szarościachTradycyjna szara kuchniaKuchnia w ciemnych kolorachSkandynawska kuchniaSzara kuchnia

Obfitość salonu

Raz już opisałam mieszkanie utrzymane w podobnym stylu, szczególnie podobieństwa można zauważyć na przykładzie obu salonów (sami porównajcie klikając  TU). Jednak tym razem mamy do czynienia z mieszkaniem, w którym działano z nieskromnym rozmachem 😉 Mamy tu odważne ciemne kolory, dużo złota, wysoki sufit, skosy, belki, światła, przeszklone piętro, efektowny kominek, wiele okien w niestandardowych kształtach. To wszystko w połączeniu z całą masą kolorowych, wręcz pstrokatych dodatków, tworzy bardzo wyjątkowe dzieło. Bo chyba tak wyjątkowemu wnętrzu uzasadnienie można nadać miano dzieła sztuki, prawda?

Ciemny salonCiemne kolory w salonieSalon w szarościachPomysł na salon

Wyszukana jadalnia

Mimo, że wskoczyliśmy na pięterko to możemy zaobserwować spójność aranżacji. Wciąż podobna kolorystyka ścian i podłóg przy równie intensywnych dodatkach w postaci dywanu, fotela, komody czy obrazów. A do tego zasadna lojalność wobec szlachetnego złota. To ono ma „ocieplającą moc” w tym mieszkaniu, jest kluczowe. Zwieńczeniem dzieła jest dobrze wyeksponowany, imponujący, kryształowy żyrandol.

Zobaczcie, jak Skandynawowie bawią się mieszkaniem stylów! To nie problem, aby obok starej, odrapanej komody  na perskim dywanie w tradycyjne wzory ustawić nowoczesne, plastikowe krzesła, a to wszystko w towarzystkie żyrandola niczym z opery. Czyż taka różnorodność form i wzorów nie jest zachwycająca? :)

Jadalnia na poddaszuPokój na poddaszuOryginalna jadalniaJadalnia w stylu skandynawskim

Korytarz – ścieżka indywidualisty

Indywidualista idzie i znaczy trasę… Nie chce konwenjonalności!

Korytarz w ciemnych kolorachKorytarz w szarościachKorytarz w stylu skandynawskimPomysł na korytarz

Łazienka zadumy

Pudrowy róż na ścianach łazienki jest ciekawą i miłą odmianą dla mieszkania, jako całości. Myślę, że dobre jest zachownie konsekwencji, co do złotych i czarnych akcesoriów. Czy tylko mnie zastanawia motyw trójkąta w prysznicu…? 😉

Oryginalna łazienkaPomysł na oryginalny prysznicSkandynawska łazienkaPodłoga w kamienicy

Intelektualna sypialnia

Zasłużyła ona na ściany ciemniejsze, niż zwykle bywają w skandynawskich sypialniach. Ponadto, zdecydowano się tu na czarne meble oraz charakterystyczny dla Szwecji garderobiany wieszak. Gdyby nie duża ilość książek z kolorowymi okładkami, uważam, że byłoby tu zbyt ponuro. O ile, wieczorem ciemna sypialnia nie ma dużego znaczenia, o tyle pobudki w pochmurne dni (w Skandynawii ich nie brakuje) w szarym pokoju z czarnymi meblami raczej do najbardziej udanych nie będą należeć.

Może w tym wypadku warto spróbować czegoś bardziej optymistycznego? Na przykład przyjemnego motywu kwiatów :)

Tak czy inaczej najważniejsze, aby czy to sypialnia czy reszta mieszkania podobała się mieszkańcom i, żeby to oni dobrze się w nim czuli.

Książki w sypialniPomysł na książki w sypialniSypialnia w kamienicyMiejsce na książki w sypialniThere is 1 comment

Dodaj własny
  1. Andrzej N

    Oświetlenie kryształowe nadal piękne i nadal modne. Serdecznie zapraszam do przeglądania oferty produktów naszej produkcji. Zapraszam do kontaktu i rozmowy na temat tego pięknego oświetlenia.


Dodaj komentarz