Baltyk Dania

Na golasa

Podejście do nagości kreśli wyraźną różnicę pomiędzy polską a skandynawską mentalnością. Różnica ta brutalnie rzuciła mi się w oczy, kiedy po raz pierwszy dziarskim krokiem, przyodziana w kurtkę i szalik weszłam do damskiej przebieralni kopenhaskiego centrum fitnessu wypełnionej po brzegi …golasami.

Po doznaniu pierwszego szoku, doszłam do wniosku, że, jak to się mówi „wszystkie mamy to samo”, więc w sumie akrobacje z ręcznikiem mające na celu zakrywanie poszczególnych partii ciała nie mają większego sensu. Ale jednak, dwie dojrzałe, całkowicie nagie kobiety zaabsorbowane do reszty rozmową wprawiły mnie w zdumienie. Zdążyłam spokojnie przebrać się w strój do ćwiczenia, a one wciąż rozmawiają! Dlaczego nie ubiorą chociaż majtek?! Chodzenie na fitness cieszy się ogromną popularnością, więc bez trudu można spotkać kogoś z grona swoich znajomych. Co myślisz o krótkiej pogawędce ze swoją fryzjerką, dentystką czy nauczycielką… będąc przy tym w pełnym negliżu?

Z kolei, kiedy wybierzesz się na plażę możesz spodziewać się, że twój sąsiad z ręcznika zacznie bezceremonialnie przebierać slipki. A część sześciolatków pójdzie w ślady swoich dwuletnich kolegów i również zrzuci niepotrzebnie krępujące beztroską zabawę w wodzie plażowe stroje.

Jak można się domyślić sytuacja wygląda podobnie na basenie. Tyle, że sprawy komplikują się o kwestię towarzystwa dzieci. Co ma zrobić ojciec idący na basen ze swoją siedmioletnią córką? Rzecz jasna, z racji swego wieku jest zbyt mała, aby sama iść do damskiej przebieralni. Ale widocznie na tyle uświadomiona, że pójście do męskiej przebieralni pełnej nagich mężczyzn jest jak najbardziej na miejscu. I tak, jak to Skandynawowie mają w zwyczaju, płynnie i lekko przechodzimy w temat uświadamiania i podejścia do seksu, ale to już może innym razem.Plaża Hellerup Dania

Plaża w DaniiDuńskie morzeBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz