Dunskie lampy le klint

Taniec świateł

Niezależnie jak nowoczesny, minimalistyczny i prosty charakter wnętrza chcemy zyskać, chcąc nie chcąc musimy w nim umieścić lampy. Oczywiście można postawić tylko na halogeny, ale ile stracimy… Światło pochodzące z lamp, tych podłogowych, nadpodłogowych, sufitowych, ściennych, nadstołowych, przystołowych, komodowych, biurkowych, nadobrazkowych itd. może dać prześwietne efekty, z których pod żadnym pozorem nie możemy ograbiać wnętrza.

Doskonałe rezultaty idealnie rozproszonego światła zapewniają lampy duńskiej firmy Le Klint. Działa ona od początku XX wieku i przyznam, że doświadczenie przekłada się na ponadprzeciętne wyniki. Lampy zachwycają nie tylko po włączaniu ich do prądu, już samo ich zwisanie z sufitu pięknie dekoruje pomieszczenie.

To arcydzieła duńskiego designu. Nietuzinkowe projekty, jednocześnie skromne i bogate, proste i skomplikowane. Przypominające dzieła mistrzów origami. Wydają się kruche i lekkie, więc nawet w wielkim rozmiarze wyglądają subtelnie. Nie dziwi mnie to wcale, że Duńczycy z takim zamiłowaniem wieszają lampy Le Klint zarówno w swoich nowoczesnych apartamentowcach, jak i w starych kamienicach, których w Danii pod dostatkiem.

Nowoczesne lampy Le Klintdesignerska lampanowoczesne lampyLe Klint lampyNowoczesne lampy podłogoweThere is 1 comment

Dodaj własny

Dodaj komentarz