Salon w skandynawskim stylu

Jak powinno wyglądać mieszkanie silnej i niezależnej kobiety

Pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy przyglądając się temu szwedzkiemu mieszkaniu była taka: „Hmm, to zapewne mieszkanie „silnej i niezależnej kobiety””. Mieszkanie utrzymane jest w dość ciężkim klimacie, jest minimalistyczne, antyromantyczne czysto pragmatyczne. To tak w skrócie.

Ale przyjrzyjmy się szczegółom. Pierwsza sprawa to kolorystyka mieszkania. To ona decyduje o surowym charakterze wnętrza. Ciemnografitowe ściany w salonie, prawie czarne w korytarzu oraz ściany sypialni w kolorze …oceanu (?), albo precyzyjniej: wody z Rowu Mariańskiego. Pierwszą sprawą była kolorystyka i w zasadzie na tym koniec filozofii, w tym wypadku to sprawa samych kolorów, które nadają temu mieszkaniu tak ostry wyraz. Teraz spróbujmy sobie wyobrazić, że pozostawiamy jasny popiel ścian w jadalni, jednak wszelkie ciemne odcienie grafitów zmieniamy na przyjazne turkusy… Zaczyna robić się wesoło. Dodatki i meble w mieszkaniu są na tyle neutralne, że do woli pozwalają na aranżacyjne eksperymenty.

Idąc tym tropem, możemy sobie wyobrazić również czysto hipotetyczną sytuację, iż mieszkająca tu „silna i niezależna kobieta”, o zgrozo, …zakochuje się. Teraz pomyślmy, że grafitowe ściany zmieniają się w pudrowo różowe. Nie wszystkie, bez przesady. Nagle mieszkanie staje się bezlitośnie romantyczne, delikatne i dziewczęce. Oczywiście nie zakładam, że każda zakochująca się kobieta biega w amoku po mieszkaniu przemalowując je na różowo. Tak robi tylko 90%. Jednak chciałam, abyśmy oczami wyobraźni dostrzegli, jak sam kolor ścian potrafi diametralnie zmienić wyraz całego mieszkania.

Między innymi ze względu na plastyczność aranżacji styl skandynawski jest tak wyjątkowy. Klasyczne białe meble, neutralna drewniana podłoga lub, tak jak w przypadku korytarza w tym mieszkaniu, podłoga pomalowana na biało sprawiają, że rewolucyjne zmiany można przeprowadzić w jeden weekend. Zamknijmy jeszcze na koniec temat: jak powinno wyglądać mieszkanie silnej i niezależnej kobiety. „Silna i niezależna kobieta” sama decyduje, jak powinno wyglądać jej mieszkanie, bo nikt nie będzie mówił „silnej i niezależnej kobiecie”, co ma robić! 😉biała kanapasalon w stylu skandynawskimskandynawski salonskandynawska sypialniasypialnia w skandynawskim stylunowoczesne mieszkanieskandynawska kuchniabiała kuchniajadalniakorytarzkącik burowymałe biuro w domuBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz