Wesołe miasteczko w Danii

Ogrody Tivoli Kopenhaga

Gdyby tak nazwę Tivoli przeczytać od tyłu to wyszłoby „I lov it”, przypadek? Nie sądzę… Zobaczcie dlaczego :)

O wyjątkowym klimacie i niepowtarzalnej atmosferze tego kopenhaskiego wesołego miasteczka sporo napisałam w wpisie o zwiedzaniu Tivoli zimą. Teraz chciałabym wspomnieć trochę o atrakcjach, które oferuje oraz pokazać, jak pięknie wygląda ono w sezonie letnim, kiedy wręcz tonie w kwiatach i zieleni.

Tivoli DaniaTivoliOgrody TivoliTivoli Kopenhaga

Przedstawienia i koncerty

Tivoli zapewnia atrakcje dla dzieci i dorosłych. Możecie spodziewać się przedstawień i koncertów muzycznych, zarówno kameralnych, jak i takich na wielkiej scenie. A duży koncert jest obowiązkowo w każdy piątek, wystarczy wejść na stronę Tivoli i sprawdzić kto i co gra :)

Tivoli scena

Tivoli przedstawieniaTivoli architekturaTivoli koncertyTivoli Kopenhaga koncert

Smakołyki

Na terenie ogrodów najdziecie sporo restauracji i barów, jak również stoiska z nachosami, popcornem czy jabłkami w syropie oraz całe mnóstwo sklepików ze słodkościami, jak chociażby zaprezentowana na zdjęciu poniżej baśniowa manufaktura ręcznie robionych cukierków.

Tivoli sklepyTivoli pamiątki

Kolejki i atrakcje

Punktem obowiązkowym do „zaliczenia” w Tivoli jest najstarsza na świecie górska kolejka. Nazwanie jej „górską kolejką” bynajmniej nie jest na wyrost, faktycznie znajduje się ona na jednym z najwyższych szczytów Danii 😉 Kolejka zapewnia fajne doznania, ale oczywiście nie możemy oczekiwać, że technologia z 1914 roku, tak kolejka ma już 100 lat(!), zapewni nam uczucia obniżonego oddziaływania grawitacji 😉 Tak czy inaczej jest fajna :)

Kolejka Górska Tivoli

Wesołe miasteczko w Kopenhadze

The Start Flyer to jedna z wyższych karuzeli łańcuchowych w Europie, a ponieważ Tivoli jest w centrum miasta, to możecie spodziewać się całkiem fajnych widoków. To lekko przerażające fruwać na wysokości 80 metrów na cienkich łańcuszkach i dlatego… jest fajne 😉 Jedyne moje zastrzeżenie, co do tego podniebnego „lotu” to chłodniejszy, bądź wietrzny dzień. Tam na górze bywa naprawdę zimno!

Wesołe miasteczko KopenhagaTivoli atrakcje

The Monsoon. Mimo, że mam fioła na punkcie wesołych miasteczek i wlazłabym dosłownie na wszystko, to akurat ta atrakcja do mnie nie trafia. Po niej zbiera mi się na… potrzebę wyciszenia i zjedzenia czegoś słonego 😉

Tivoli Kopenhaga atrakcje

The Demon. Bardzo dobry roller coaster, z dwoma pętlami, więc troszkę może zawrócić w głowie, ale nie tak, jak przystojni Duńczycy 😉 No i przejażdżka trwa tylko 1 minutę i 46 sekund…

Tivoli zjazdyTivoli spacer

Vertigo. Na stronie Tivoli The Demon opisany jest, jako atrakcja wywołująca najwięcej okrzyków podekscytowania. Pfff… Ci, co to pisali chyba nie słyszeli okrzyków z żółtych samolotów! Przynajmniej moich… 😉 Vertigo to atrakcja, którą przez kilka lat omijałam szerokim łukiem. Więc zgodnie z poprzednimi doświadczeniami musiała w końcu stać się moją ulubioną. To jest moc! 100 km/h, obroty o 360 stopni i przeciążenie 5G, co oznacza, uczucie, jakby ciało ważyło 5 razy tyle, ile w rzeczywistości waży! Może w pobliżu Vertigo faktycznie nie słychać zbyt wiele okrzyków…ale to dlatego, że „pilotom” ciężko złapać oddech.

Ogrody Tivoli atrakcjeKaruzele w TivoliAtrakcje KopenhagiTivoli karuzeleSpacer w TivoliTivoli natura

Nie opisałam wszystkiego, co możecie zobaczyć w Tivoli, chociażby pięknego pokazu iluminacji laserowych na jeziorze do akompaniamentu muzyki. Jednak mam nadzieję, że będziecie mieli okazję sami odkryć pozostałe atrakcje podczas pobytu w Kopenhadze.Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz