2kuchnia w skandynawskim stylu

Barowe okno między kuchnią a salonem

Oto sposób na urozmaicenie kuchennego i salonowego wnętrza – barowe okienko między tymi dwoma pomieszczeniami. Pokażę Wam zalety tego rozwiązania na przykładzie dwóch skandynawskich mieszkań.

Propozycja 1

Okienko znajduje się przy samym wejściu do kuchni jednocześnie będąc bardzo blisko strefy jadalnej.  W tym wypadku mam wrażenie, że to okienko daje lekkie złudzenie wyspy kuchennej. A to stanowi świetne rozwiązanie dla osób, które o niej marzą, a nie mają w swym mieszkaniu wystarczającej ilości miejsca. Ponadto rozwiązanie to dodaje wnętrzu przestrzeni i otwiera kuchnię na resztę mieszkania.

Przyglądając się obu mieszkaniom zauważyłam inny wielki plus kuchenno-salonowego okna. Mianowicie, daje ono podobny efekt, jak w przypadku kuchni bezpośrednio połączonej z salonem, jednak w tej sytuacji nie marnujemy miejsca pod nim, w którym mogą być szafki kuchenne. A w przypadku małego mieszkania te dwie czy trzy utracone szafki mają duże znaczenie. Tak, więc domownicy i goście tracą możliwość podziwiania naszych bamboszy, my natomiast zachowujemy miejsce na kilka szafek, a do tego wciąż mamy możliwość obdarowywania naszych bliskich uśmiechem, kiedy przyrządzamy coś smakowitego.

Kuchnia w stylu skandynawskimBarowe okienko w mieszkaniuSkandynawski salonBiała kanapa w salonieBarowe okienko w salonieBiała kuchniaBarowe okienko w kuchni

Propozycja 2

Podobnie, jak w przypadku pierwszego mieszkania i to dzięki okienku staje się bardziej przestronne. Zyskuje się również możliwość interakcji między użytkownikami kuchni i salonu. Jednak przestrzeń pod okienkiem nie została wykorzystana na szafki, ale stworzono przy nim miły jadalny kącik z wysokimi krzesłami barowymi. Krzesła te ustawiono po dwóch stronach okna uzyskując jadalnię dla czterech osób. Sprytne, co? 😉 Zobaczcie, jaką część salonu i jaką część kuchni przeznaczono na tę „jadalnię”! Tylko tyle, ile zajmują dosunięte do ściany krzesła. Myślę, że takie okienko barowe to idealny pomysł na niewielkie mieszkanie, w którym ani kuchnia, ani salon nie są wystarczająco duże by zmieścić stół jadalny.Łączony salon z kuchniąSkandynawski salonikSkandynawska kuchniaKrzesła barowe do kuchniDrewniane blaty w kuchniBarowe okienko w kuchniBarowe okienko w salonieBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz