Ozdobne płytki w korytarzu

Wzorzyste płytki w korytarzu

Może uda mi się Was dziś trochę zaskoczyć. Zobaczymy 😉 Mimo prostoty skandynawskich wnętrz bardzo lubią się one z wyjątkowo ozdobnymi płytkami. Płytkami we wzorki, szlaczki, kwiatki, intensywnie kolorowe lub pastelowe, czasem retro. Bardzo różne. Utrzymane, jakby we francuskim stylu.

W ciągu blisko pięciu lat, które spędziłam w Skandynawii, do Polski z wielkim rozmachem przyszła moda na białe płytki „cegiełki”. Wydaje mi się, że kolejnym trendem mogą być właśnie te wesołe, wzorzyste kafelki, które najczęściej trafiają do korytarza lub kuchni, czasem do łazienki. Dziś zamieszczam 3 różne przykłady wzrokowych korytarzy :)

Korytarz 1

Na pierwszy ogień idzie korytarz z ozdobnymi płytkami w stylu retro. Głównie kolory, ale i wzór sprawiają, że przywodzą one na pamięć dawniejsze czasy… Myślę, że taka stylizacja najlepiej sprawdzi się w kamienicy lub domu, niekoniecznie w mieszkaniu w bloku. Płytki dobrze wygądają z grubymi listwami przypodłogowych, malowanymi boazeriami czy drewnianymi drzwiami. Jeśli chodzi o meble to świetnie w tej aranżacji sprawdzą się naturalne materiały ratan, drewno i skóra. Warto też wybrać się na targ staroci i „upolować” coś, co doda wnętrzu klimatu :)

Wzorzyste kafelki w korytarzuWzorzyste płytki w korytarzuWzorkowe płytki w korytarzu

Korytarz 2

Delikatniejsze kolory płytek z korytarza numer 2 pokazują, że wzrokowymi płytkami możemy posłużyć się, żeby dodać wnętrzu lekkości. Bardzo dużo zależy od wzoru, kolorów i dodatków. Wzorkowe płytki nie muszą być ułożone na całej powierzchni korytarza. Mogą na przykład znaleźć się tylko w części, gdzie kładziemy buty i grać rolę ozdobnego „dywanika”. Fajne rozwiązanie, bo niekoniecznie będzie nam odpowiadać duża powierzchnia podłogi pokryta tak intensywnym wzorem, a ponadto płytki w tym stylu zwykle są dość drogie.

Skandynawskie płytki w korytarzuPłytki w stylu skandynawskimPłytki w korytarzu w stylu skandynawskim

Korytarz 3

Podobnie, jak w poprzednim przykładzie w korytarzu tym płytki położono tylko na jego niewielkiej powierzchni. W ten sposób można wydzielić „roboczą” część korytarza, a przy tym go oryginalnie ozdobić.

Korytarz w stylu skandynawskimDrobne płytki w korytarzu

Co myślicie o tak odwżnych, wzrokowych płytkach w korytarzu? Czy są już one modne w Polsce, a ja coś przeoczyłam czy to wciąż przyszły trend? :)There are 2 comments

Dodaj własny

Dodaj komentarz