SeaWorld USA zwiedzanie

SeaWorld Orlando

Dlaczego zwiedzanie Florydy zaczęłam od SeaWorldu i dlaczego wybrałam SeaWorld, a nie osławiony Disney World? Zaraz Wam wszystko wyjaśnię, zdam relację ze zwiedzania i przekonam dlaczego to był dobry wybór :)

Dlaczego to dobry pomysł rozpocząć zwiedzanie Florydy od parku rozrywki?

W moim przekonaniu tego typu zwiedzanie nie wymaga większego zaangażowania z naszej strony. A kiedy świeżo w pamięci mamy długi lot, zmianę strefy czasowej i szok temperaturowy może lepiej wrzucić na luz, chwycić w rękę turystyczną mapkę i iść wyznaczonymi ścieżkami bez większegointelektualnego wysiłku 😉 Poza tym parki rozrywki w USA są rewelacyjne i szkoda by było ominąć tego typu atrakcję podczas pobytu za oceanem. W moim przypadku lotniskiem docelowym było Orlando, więc sama logistyka również zaważyła na planie.

Dlaczego SeaWorld?

Samo Orlando nie wspominając o całej Florydzie oferuje mnóstwo parków rozrywki, miedzy innymi mamy tu do wyboru 6 różnych Disney Worldów! (4 klasyczne i 2 z wodnymi atrakcjami), Legoland, 2 Universal Studio, Discovery Cove,  Aquatica czy właśnie SeaWorld… Jasne, że fajnie byłoby zobaczyć wszystkie, ale musiałabym zostać przynajmniej z dwa tygodnie w tym jednym mieście, a plan obejmował zwiedzenie Florydy plus 5-dniowy rejs po Karaibach, więc trzeba było się streszczać 😉 Mieszkam w Danii i duński Legoland zwiedziłam, więc ta opcja odpadła od razu. Z kolei będąc w Singapurze miałam okazję zwiedzić Universal Studio i moje doznania były …takie sobie 😉 ale to może opiszę innym razem. Disney Wordly są super dla małych dzieci, a jako, że na wakacjach byłam z mężem liczyliśmy na mocniejsze atrakcje. SeaWorld był strzałem w dziesiątkę.

To idealny park rozrywki łączący w sobie atrakcje zoo i wesołego miasteczka. Jeśli chodzi o zwierzęta w parku to, jak sama jego nazwa wskazuje, poza pingwinami z Antarktyki, możemy spodziewać się wszelkiego rodzaju morskich gatunków, szczególnie z okolic Florydy i morza Karaibskiego. Zwierzęta mają przestronne wybiegi czy też baseny. Niekiedy umożliwiona jest interakcja z nimi. Przykładowo mamy okazję pomacać pływające w kółko milusie manty :)

Zwierzęta na FlorydzieSeaWorld USA

Te „wodorosty” żyją… 😉

SeaWorld Orlando akwiariaSeaWorld OrlandoSeaWorld OrlandoSeaWorld Orlando opinieSeaWorld Orlando opinie

Kolejnymi dużymi atrakcjami są pokazy zwierząt. Możemy zobaczyć popisy orek, delfinów, fok czy nawet domowych zwierząt takich, jak pieski, kotki, świnki i gęsi albo kaczki (nie jestem pewna na 100%). Ten ostatni spektakl, mimo że przedstawiony przez zdecydowanie mniej orientalne zwierzaczki robił duże wrażenie. Choć przedstawienie fok było równie genialne. Foki wczuły się w typowe, amerykańskie, szkolne perypetie i swe role, w zamian za wiadro rybek, odegrały perfekcyjnie 😉

One Ocean Show – pokaz orek

SeaWorld Orlando pokaz orekSeaWorld Orlando pokaz orekSeaWorld Orlando pokazy orekSeaWorld Orlando pokazy orek

Clyde & Seamore’s Sea Lion High Show – popisy foczek

SeaWorld Orlando opinieSeaWorld Orlando opinieSeaWorld Orlando zwiedzanieSeaWorld Orlando zwiedzanie

W zasadzie samo podziwianie zwierzaków w względnie naturalnych warunkach, ich teatralnych wyczynów i pieknnej tropikalnej roślinności byłoby kompleksową rozrywką. Ale to jest Ameryka, tu musi być na bogato. Dlatego pomiędzy tymi wszystkimi atrakcjami dodatkowo rozlokowane są kolejki górskie. Mamy tu do czynienia z „american standard”, więc kolejki muszą być najwyższe, najszybsze, najbardziej pozakręcane i … no nie wiem, co jeszcze ale na pewno z przedrostkiem „naj” 😉 Zwykle każdy park rozrywki w USA stara się mieć coś „naj”, czym będzie mógł się pochwalić. SeaWorld jest rodzinnym parkiem rozrywki, więc nie powinniśmy nastawiać się na jakieś totalnie ekstremalne atrakcje, po takie pewnie trzebaby pojechać do Las Vegas, ale na nasze europejskie standary jest rewelacja :) Zjazdy są długie, trawają nawet ponad dwie minuty, kolejki są duże i dzięki temu przeciążenia nie są tak mocno odczuwalne, a zamiast nich mamy chwilę odprężenia i rozluźnienia. Do tego spotykamy się z nowymi rozwiazaniami, przykładowo, moja ulubiona kolejka o nazwie Manta, widoczna na poniższych zdjęciach, daje cudowne uczucie lotu. Ahh jak ja tęsknię za Orlando…

SeaWorld Floryda zwiedzanieSeaWorld Floryda opinieSeaWorld FlorydaSeaWorld USA opinieBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz