Porzadek z ksiazkami

Niecodzienny sposób na ład i porządek

Jednym ze sposobów na uzyskanie optycznego powiększenia pomieszczenia jest postawienie na otwarte regały z półkami zamiast zamkniętych szaf. Regały dają trochę więcej przestrzeni. Poza tym dzięki regałom dane pomieszczenie sięga od ściany do ściany, a nie od drzwi szafy do drzwi szafy, przez co można zyskać około jednego metra długości. Jednak, jeśli na regale zapanuje nieokiełznany chaos, efekt może być zupełnie odwrotny. A pomieszczenie wyda się zagracone, zatłoczone i przez to …mniejsze.

Dlatego kluczową sprawą jest odpowiednie dobranie przedmiotów, które nadają się na postawienie na półkach regału. Mogą to być albumy ze zdięciami, ramki, wazony i inne dekoracje. Jeśli mamy do upchania mniej foremne i mało estetyczne akcesoria umieśćmy je najpierw w ozdobnych kartonach lub wiklinowych koszach. Jednak te wszystkie przedmioty powinny być w mniejszości do tego, co na regale stanowi numer jeden, a mianowicie: książki. Regał wypchany po brzegi książkami to reprezentatywny akcent pomieszczenia. Do tego daje +10 do inteligencji i +15 do atrakcyjności. Aby jednak osiągnąć pełnię sukcesu, książki te należy odpowiednio ułożyć.

Nie chcę być stereotypowa, ale proponowany przeze mnie sposób na zaprowadzenie porządku z książkami wydaję się być skierowany głównie do kobiet. Bynajmniej nie mam na myśli kwestii robienia porządków. W tym aspekcie mężczyźni są pełnowartościowymi działaczami. Silni, zwinni, opanowani, zdeterminowani, konsekwentni, męscy itd., itd. Chwalmy ich namiętnie, aby nam z chęcią pomagali.

Wracając do tematu proponowanego rozwiązania. Artystyczny aspekt tego pomysłu poddaje w moją wątpliwość męskie zdolności jego realizacji. Ponieważ w skandynawskich wnętrzach bezsprzecznie króluje biel, kolorowe okładki książek mogą wprowadzić zamęt. Mogą, ale nie muszą. Wystarczy tylko abyśmy ułożyli je nie według autorów czy tematyki, ale według kolorów okładek grupując je w pasujące do siebie gamy kolorystyczne. Chyba trochę przesadziłam z tym brakiem zaufania do męskiego postrzegania kolorów. W takim raźnie uznajmy, że propozycja jest trafiona dla wszystkich, którym po prostu zależy na zgrabnie i harmonijnie uporządkowanym regale.Sposób na poukładanie książekSposób na porządek z książkamiPorządek na regaleSposób na porządek na regaleRegał z książkamiRegał z książkami w salonieThere is 1 comment

Dodaj własny

Dodaj komentarz