niebieskie dodatki w salonie

Z niebieskim akcentem

Jeśli aranżacja wnętrz to nie jest nasza najlepsza dziedzina, to zdecydowanie się na styl skandynawski może być strzałem w dziesiątkę. Styl ten, wbrew pozorom nie jest dobrym wyborem tylko dla koneserów sztuki urządzania wnętrz, może sprawdzić się również u osób, które wyznają zasadę, że dom jest do mieszkania, a nie do oglądania. Dlaczego? Ponieważ główne przesłanki stylu skandynawskiego to prostota, funkcjonalność i przejrzystość. Ponadto, styl ten na stałe wpisał się w kanony architektury wnętrz, dzięki czemu mamy gwarancję wiecznie modnego mieszkania.

Ponieważ we wnętrzu skandynawskim zdecydowanie dominuje biel dobrze jest dobrać do niej kolor, który urozmaici wnętrze, na przykład niebieski. Znacie kogoś, kto nie lubi niebieskiego? Takie połączenie przywodzi na myśl czyste błękitne niebo z białymi chmurkami, czyli sielankowy nastrój odpoczynku, dlatego wnętrze w takiej tonacji dobrze sprzyja relaksowi. Jednak błękit to kolor zimny i dlatego w jego otoczeniu nie tylko dobrze się odpoczywa, równie dobrze wykonuje się pracę, która wymaga skupienia.

Dodatkowym atutem takiej stylizacji jest to, że gdyby jednak naszła nas ochota na „rewolucyjne” zmiany, wystarczy zmienić niebieskie poduszki na zielone i już wnętrze nabierze całkiem innego charakteru i przyswoi właściwości i cechy nowo wybranego koloru. Tak, więc propozycja urządzenia wnętrza w stylu skandynawskim paradoksalnie jest idealna zarówno dla osób, które zmian nie lubią, jak i dla tych, które je kochają. Ci pierwsi mają gwarancje, że tak urządzone mieszkanie będzie piękne i modne latami. Drudzy z kolei niewielkimi zabiegami mogą bardzo szybko i tanio zmieniać jego wystrój, kiedy tylko najdzie ich na to ochota.niebieskie akcenty w saloniepokój dla nastolatkaskandynawska jadalniaskandynawski salonbłękitne dodatkiskandynawskie mieszkanieniebieskie dodatkiThere are 2 comments

Dodaj własny
  1. Magdalena Okupniak

    Bardzo podoba mi się aranżacja jadalni – rzadko spotykane firanki i klosz lampy, który można zrobić samodzielnie.
    Wspomniano o zielonym kolorze, Norwegia zawsze kojarzyła mi się z soczystą zielenią i pięknym błękitnym niebem, ciekawe jak wyglądają aranżacje z tymi kolorami jednocześnie.


Dodaj komentarz