Salon w kawalerce

Jak wydzielić sypialnię w kawalerce

Do wszystkich, którzy mieszkają w kawalerce i marzą o wydzielonej sypialni. Jest rozwiązanie! Przyjrzyjcie się temu skandynawskiemu mieszkaniu, a może właśnie ono zainspiruje Was do małego remontu :)

W jednym pomieszczeniu udało się wygospodarować miejsce na całkiem funkcjonalną, otwartą na resztę mieszkania kuchnię. Składa się na nią rząd ustawionych na przeciwko siebie klasycznych, białych szafek. Uważam, że dobrym akcentem są drewniane blaty, które sprawiają, że kuchnia zgrabnie łączy się z salonem. Salon to może dość szumnie powiedziane o wydzielonym na odpoczynek kącie, jednak przy tak ograniczonej powierzchni w pełni wywiązuję się ze swej roli.

Salonik w kawalerce

W centralnym punkcie mieszkania znajduje się jadalnia, która zważając na dużą ilość docierającego do niej światła na pewno idealnie nadaje się również do pracy. Nie mogę się powstrzymać by nie zwrócić uwagi na oryginalne umeblowanie tej części mieszkania. Stare meble w połączeniu z nowoczesnymi, świeżymi dodatkami tworzą interesującą fuzję. Ciekawa jestem czy taki trend przybył już do Polski… i czy z entuzjazmem w naszym kraju przyjęłaby się mieszanka pozostałości PRL-u z nowoczesnością. Ale to tylko taka mała dygresja.

Kuchnia w kawalerce

Teraz przechodzimy do sedna sprawy. A właśnie w jadalni możemy dostrzec to ciekawe rozwiązanie, o którym była mowa na samym początku. Widzimy, że stół ustawiony jest przy trzech okienkach, z których widok bynajmniej nie rozpościera się na miasto, a na sypialnię. Dodatkowo postawiona ścianka sprawia, że sypialnia staje się odrębnym pomieszczeniem z miejscem na wygodne łóżko. Nie byłoby w tym rozwiązaniu nic nadzwyczajnego, gdyby nie wprawione okna. Nie tylko są one źródłem naturalnego światła w sypialni, ale pomagają również zachować przestrzeń w całym mieszkaniu. Dzięki nim nie jest ono skrócone o nowopowstałą sypialnię.

Stół w kawalerceSposób na sypialnię w kawalerceSypialnia w kawalerceJak wydzielić sypialnię w kawalerce

Przykład tej kawalerki pokazuje, że miejsce przeznaczone na sypialnię może być symboliczne, dosłownie na szerokość łóżka, a i tak pozwoli ono cieszyć się większością plusów wynikających z posiadania prawdziwej sypialni. Kto wie, być może dzisiejszy pomysł zachęci kogoś z Was do małego remontu… :)

Gdyby, jednak w Waszej kawalerce nie znalazło się wystarczająco miejsca na to rozwiązanie, kliknijcie tutaj po jeszcze sprytniejszy i przestrzennie bardziej ekonomiczny pomysł 😉There is 1 comment

Dodaj własny

Dodaj komentarz