Szara kuchnia skandynawski styl

Szare komórki od kuchni

Połączenie szarości i bieli w kuchni sprawdza się rewelacyjnie. Szczególnie w nowoczesnym wydaniu. Biel nadaje świeżości i uczucia czystości, a szarość równoważy laboratoryjny klimat. Choć wielu, kuchnia biała od stóp do głów, jeśli można to tak ująć, bezsprzecznie się podoba, to przyznam, że biel w połączeniu z innym kolorem jest po prostu ciekawsza.

Skoro już mówimy o nadaniu atrakcyjności białej kuchni kolorem, to szary, na pierwszy rzut oka, może nie wydawać się najtrafniejszym wyborem. W końcu szary jest bardziej stonowany i spokojny od samej bieli. To, w czym rzecz? Pierwsza sprawa, drugi kolor, obojętnie jaki, sprawia, że w pomieszczeniu coś się dzieje. A druga sprawa, kolor pomarańczowy, różowy czy zielony może sprawić, że w naszej kuchni będzie działo się zbyt wiele.

Co więcej, szarość to elegancja. A elegancja to ponadczasowość. Inaczej mówiąc, klasyką będziemy cieszyć się dłużej. A jeszcze inaczej mówiąc, nie będziemy mieli ochoty po 15 miesiącach patrzenia na turkusowe płytki wkroczyć do kuchni z kilofem.

Obie propozycje firmy Kvänum podobają mi się szczególnie za genialne połączenie stonowanej szarości ze złotymi czy też mosiężnymi dodatkami. Wprowadzenie nienachalnych kontrastów udynamicznia wnętrza, a złoto dodatkowo podkreśla ich subtelną elegancję.Szara kuchnia KvanumSzara kuchnia KvanumSzara kuchnia skandynawski stylpopielata kuchnia

Source: kvanum.com


Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz