skandynawska porcelana

Tradycyjna duńska porcelana

Royal Copenhagen została założona w 1775 roku i jest jednym z najstarszych przedsiębiorstw na świecie. Przez ponad 235 lat produkuje wyroby z głębokim szacunkiem do duńskiej tradycji wraz z dbałością o doskonałość i unikatowość konstrukcji. Przez lata zachowuje swój klasyczny wygląd, gdzie przepiękna biała porcelana zdobiona jest ręcznie wykonanymi, niebieskimi malowidłami, które wciąż zachwycają jej miłośników na całym świecie.

Niebanalne początki działalności firmy sięgają już XVII wieku, kiedy to Europejczycy byli niezwykle zafascynowani biało-niebieską oraz białą porcelaną eksportowaną z Chin w czasie panowania dynastii Ming i Qing. Jednak Duńczycy chcieli odkryć sami dla siebie, jak produkować „białe złoto”. Fabryka Royal Copenhagen rozpoczęła swą działalność w dostosowanej dla jej potrzeb starej poczcie. Prace nad pierwszą duńską porcelaną rozpoczął chemik Frantz Heinrich Müller, który otrzymał 50-letni monopol na jej produkcję. Pierwszym wytworem przedsiębiorstwa był serwis obiadowy dla rodziny królewskiej. Od tego czasu firma dostarcza swe wyjątkowe wyroby nie tylko na królewskie stoły.

Zanim porcelanowa filiżanka trafi do ostatecznego nabywcy przechodzi przez około trzydzieści par rąk. Delikatna porcelana musi przejść proces modelowania, formowania, ręcznego malowania, wypalania, szkliwienia i pakowania. Poszczególne procesy wykonywane są z niezwykłą dbałością o szczegóły, tak aby porcelana Royal Copenhagen w pełni odzwierciedlała swój królewski charakter.

Royal Copenhagen porcelanaduńska porcelanaduńska porcelana Royal Copenhagen


There is 1 comment

Dodaj własny

Dodaj komentarz