Jadalnia w skandynawskim stylu

Tradycyjna jadalnia z małym „ale”

Najbardziej charakterystyczną cechą tradycyjnej skandynawskiej, a przynajmniej duńskiej, jadalni jest prawie zawsze obecny przynajmniej jeden nowoczesny dodatek. Duńczycy nie wahają się przed umieszczeniem nowoczesnego, plastikowego krzesła w stylowym salonie z bogato zdobionymi w kunsztowne sztukaterie ścianami i sufitem oraz wiekową, drewnianą boazerią. Chyba właśnie ta lekkość łączenia nowoczesności z tradycyjnymi, zabytkowymi wnętrzami lub meblami sprawia, że skandynawskie wnętrza są tak oryginalne i niepowtarzalne.

Szczególnie lubianymi nowoczesnymi dodatkami w tradycyjnych wnętrzach są dodatki firmy Georg Jensen. To wyjątkowo charakterystyczne misy, świeczniki, dzbanki i inne przybory, dekoracje i ozdoby wykonane z nieskazitelnej stali nierdzewnej. W tych produktach Twoje pomarańcza, świeczki czy winogrona będą ubrane w jakość i przyozdobioną bogactwem.

Równie popularne jest zawieszenie nad tradycyjnym stołem nowoczesnej lampy. Szczególnie lubiane są lampy duńskiej firmy Le Klint, które zawsze wyróżnia ciekawa, skomplikowana forma. Nierzadko ściany skandynawskiej jadalni są gęsto przyozdobione obrazami, często abstrakcyjnymi. Taka zabawa stylami i kolorami pozwala niezwykle skutecznie uniknąć nudy, która, trzeba przyznać, czasem wkrada się w skandynawskie wnętrza. Szczególnie polskie „skandynawskie wnętrza”.

Skandynawska jadalniaSkandynawska jadalniaJadalnia po skandynawskuBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz