2 Nowoczesna kuchnia z turkusowym motywem

Kuchnia w bryzie turkusu

Kuchnia w stylu skandynawskim wiele zyskuje, kiedy dodamy jej jakiś kolorek. Na pewno dobrym wyborem będzie turkus. Dlaczego? Myślę, że ciepłe, delikatne odcienie dodają przytulności, ale też „zamulają”wnętrze. Natomiast zimne kolory, jak na przykład turkus czy błękit dają powiew świeżości, co w przypadku kuchni ma duże znaczenie. Oczywiście możemy ożywić wnętrze ciepłym pomarańczem, czerwienią czy żółcią, jednak takie kolory są bardzo dominujące i efekt końcowy będzie zgoła odmienny od tego na poniższych zdjęciach.

Kuchnia 1

Turkusowe, połyskliwe cegiełkowe płyteczki dodają wnętrzu zamierzonej świeżości. A spora ilość drewnianych elementów sprawia, że kuchnia wciąż jest całkiem przytulna i bardzo osobliwa.

Nowoczesna kuchnia w kamienicyTurkusowa glazura w kuchniTurkus w kuchni

Kuchnia 2

Motyw trzykolorowej mozaiki jest głównym akcentem tej klasycznej skandynawskiej kuchni. W połączeniu ze sporą ilości bieli, szarości i stali tworzy zdecydowanie zimną kompozycję. Jak dla mnie trochę zbyt zimną. Brakuje mi tutaj drewna :(

Turkusowe ściany w kuchniKuchnia z turkusowym akcentemTurkusowe płytki w kuchni

Kuchnia 3

Kuchnia trzecia jest dowodem na ocieplającą moc drewna 😉 Podobne, jak w przypadku propozycji drugiej, białe szafki i turkusowe płytki kuchenne w towarzystwie drewnianej podłogi, blatów i innych drewnianych elementów tworzą przytulną, ale również rześką aranżację.

Turkusowe płyteczki w kuchniTurkusowe dodatki w kuchni

Kuchnia 4

Na koniec inny sposób na przemycenie turkusu do kuchennego wnętrza. Jeśli nie mamy ochoty na zobowiązujący związek z tym kolorem (w postaci solidnie przytwierdzonych płytek ściennych), zawsze możemy pomyśleć o turkusowych dodatkach. Rozweselający i orzeźwiający efekt gwarantowany, a jak najdzie nas paląca potrzeba wprowadzenia do naszego życia fioletu, to nic nie będzie stało na przeszkodzie :)

Turkusowe akcenty w kuchniSkandynawska kuchnia z koloremKolor w kuchni w stylu skandynawskimPomysł na ożywienie kuchni

Sama rozważam, czy to właśnie turkus nie wybrać na motyw w moim mieszkaniu…Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz