salonik w kawalerce

Nowe pomysły na urządzenie kawalerki

Oto prosta i przejrzysta aranżacja małej kawalerki w stylu skandynawskim. Dodatkowym atutem propozycji jest niewielki koszt urządzenia mieszkania w takim stylu. Co zasługuje na uwagę? Myślę, że nikt nie przeszedłby obojętnie obok tak niekonwencjonalnego łóżka, jakim jest ułożony na komodzie materac. A w zasadzie dwa materace, czyli skandynawskie rozwiązanie na stworzenie bardzo wygodnego łóżka. W wersji dla dwojga wygląda ono tak, że każdy dostaje swój osobny materac, a na nie dodatkowo nakładany jest jeden wspólny, cieńszy. I to właśnie dobrze dobrane materace decydują o wygodzie łóżka, tak, więc ozdobna rama dla snu nie ma najmniejszego znaczenia. Dlatego pomysł na materac na komodzie zasługuje na plusa za ekonomiczność oraz efektywne wykorzystanie przestrzeni. Oczywiście to nie jest wersja dla osób, które w nocy zamiast 4 stadiów snu wykonują balet klasyczny w 4 aktach, bo koniec „przedstawienia” mógłby okazać się bolesny. Dodatkową zaletą tego pomysłowego rozwiązania jest wygospodarowanie miejsca na przytulny kącik z kanapą i stolikiem.

Druga rzecz na plus tego małego mieszkania to wszędobylska biel. Białe ściany, drzwi, kuchnia i meble w tym wydaniu nie są oznaką braku kreatywności, ale raczej są prostym zabiegiem na optyczne zwiększenie małej przestrzeni i nadanie mu harmonii. Ponadto dzięki bieli łatwo (i tanio) można osiągnąć designerski wygląd mieszkania. Często wystarczy zainwestować w dosłownie kilka wyrazistych gadżetów i efekt może pozytywnie zaskoczyć. Dzięki białym ścianom wraz z kontrastującą, ciemną podłogą oraz paroma dodatkami w stonowanych kolorach mieszkanie staje się może nie szykowne, bo to za dużo powiedziane, ale gustowne, to na pewno. W kawalerce warto zdecydować się na ten sam rodzaj podłogi w całym mieszkaniu. Da to wrażenie większej niż w rzeczywistości powierzchni.

W mieszkaniu zastosowano ciekawy pomysł na urządzenie ciasnej kuchni. W oknie została zamontowana półka, która pełni rolę barowego stolika niczym z ulicznej kawiarni, a do niej dopasowano wyższe taborety. Dzięki temu w małej kuchni znalazło się całkiem przyzwoite miejsce do spożywania posiłków dla dwóch osób. I to nie byle, jakie miejsce, a z panoramicznym widokiem! Myślę, że te kilka, dobrych pomysłów może Wam się przydać podczas urządzania niewielkiego mieszkania.łóżko w kawalercesypialnia w kawalercekawalerkamała kuchniaprzedpokój w kawalerceBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz