Skandynawski styl vintage salon

Polowanie na dzika

Na dziś prezentuję niezwykle intrygującą, wyrazistą i odważną stylizację niewielkiego szwedzkiego mieszkania. Przyglądając się mu wyraźnie widzimy uwypuklony styl, w jakim je urządzono, nikt nie ma wątpliwości, że jest to styl skandynawski z nutką vintage. Ale to, co rzuca się w oczy najbardziej, to wszechobecne myśliwskie i podróżnicze dodatki. Poroża, obrazki poroży, głowy zwierząt oraz obrazki głów zwierząt, wypchane zwierzaki, skóry, futra, jak również te bardziej humanitarne akcenty – kufry, mapy czy walizki.

Mieszkanie jest mocno nasycone dekoracjami, oprócz tych, o których już wspomniałam, możemy w nim dostrzec bardzo wiele innych akcentów, takich jak: plecione kosze i klatki, wymyślne żyrandole, ozdobne kraty w oknach, kryształowe karafki i wiele, wiele innych bibelotów. Mimo takiego natłoku ozdób wnętrze jest idealnie zbalansowane białymi ścianami i białą podłogą, które są niczym dobrze dobrane tło pięknego obrazu.

Mieszkanie zasługuje na dużego plusa za to, w jak perfekcyjny sposób wprowadza motyw przewodni do wnętrza. W tym przypadku nie mamy wątpliwości, że właściciel jest myśliwym lub przynajmniej hobbistycznie kolekcjonuje przedmioty o tej tematyce. Pomijam sam fakt charakteru tych ozdób, bo przyznam, że raczej sama nie czułabym się komfortowo, gdyby z każdego zakamarka mego mieszkania kukały na mnie …rogi. Jednak trzeba przyznać, że dzięki postawieniu na ten konkretny temat mieszkanie zyskało wyraźną osobowość i indywidualność.

Dodatkowo za genialne zagranie uznaję wtrącenie chłodno-niebieskich akcentów. Wraz z bielą podłogi, ścian i mebli idealnie kontrastują z ciepłą kolorystyką dodatków, wykonanych z naturalnych materiałów. Dopełnienie kolorem niebieskim jest minimalne. A ponieważ kolor ten tak bardzo odcina się od pozostałych elementów wnętrza, to właśnie jego niewielka ilość jest perfekcyjnym wykończeniem tego oryginalnego mieszkania.Skandynawski styl vintage mieszkanieSkandynawski styl vintage pokoj dziennySkandynawski styl vintage jadalniaSkandynawski styl vintage kuchniaVintage w stylu skandynawskimSkandynawski styl vintage lazienkaSkandynawski styl vintage sypialniaSkandynawski styl vintage pokojThere are 2 comments

Dodaj własny

Dodaj komentarz