Kolory kawy w salonie

Zapraszam na caffe latte

Dla mniej odważnych. O nie, nikt nie chce być nazwany mało odważnym. To może inaczej. Dla ceniących spokój, harmonię, ład i porządek. Ceniących subtelność i delikatność. Tak, to dobry opis osoby, która będzie czuć się komfortowo we wnętrzach utrzymanych w tonacji caffe latte. A dlaczego akurat caffe latte, a nie cappuccino? Cappuccino też może być i wszelkie inne połączenia kawy z mlekiem również. Po prostu dzisiaj proponowane aranżacje mają w sobie przewagę mleka – bieli nad kawą – brązami.

Aby uzyskać takie przyjazne i ciepłe wnętrze, wzorowane na stylu skandynawskim, nie potrzeba wiele zabiegów. Stosunkowo trudno o pomyłkę. Choć akurat jedna może przytrafić się dość prosto, jest nią nuda. Nie nuda w projektowaniu, czy chodzeniu po sklepach w poszukiwaniu dodatków, ale nuda, która dość chytrze może wkraść się do naszego wymarzonego mleczno-kawowego pomieszczenia.

O czy w takim razie należy pamiętać? Stawiajmy na kilka barw z naszej „kawowej” gamy kolorystycznej. Ale pomyślmy też o innej, która będzie się z nich wyłamywać. Jeśli chcemy uzyskać delikatny klimat, a właśnie takim jest kolorystyka caffe latte, mocno kontrastujące i intensywne kolory nie są dobrym pomysłem, chyba, że w bardzo minimalnej ilości. Zdecydowanie lepiej postawić na coś równie delikatnego, jak chociażby seledyn, pudrowy róż czy błękit.

Nie ma nic złego, jeśli faktycznie pozostaniemy tylko przy samej bieli, beżach i lekkich brązach. Ale w tym wypadku absolutnie konieczne jest wprowadzenie „życia” do wnętrza. Biały, klasyczny skandynawski regał wypełniony mnóstwem książek z kolorowymi okładkami będzie idealnie „pobudzał” wnętrze. Pomyślmy też o kwiatach w dopasowanych stylem doniczkach i wazonach. Wisienką na torcie, albo raczej startą czekoladą na piance caffe latte będzie efektowny i dobrze wyeksponowany obraz. Pokażmy we wnętrzu siebie, nie dopuśćmy, żeby nasze wymarzone wnętrza wyglądały, jakby wyciągnięto je z katalogu tapet.kawowe dodatki do wnętrzSalon w kolorach cappuccinoSalon w kolorach kawyKolory cappuccino w salonieBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz