Salon z zielonymi dodatkam2

Soczysta zieleń w salonie

Często wspominałam, że cenię styl skandynawski za jego plastyczność, czyli łatwość we wprowadzaniu aranżacyjnych zmian. Ten styl, jak żaden inny umożliwia przeobrażenie charakteru wnętrza oraz jego emocjonalność za pomocą kilku nowych dodatków w wybranym kolorze. Czasem zmiana poduszek, świeczek i dywanu może przemienić kolorowy, krzykliwy pokój w spokojny i wyciszony.

Zaprezentowane tu tradycyjne skandynawskie salony są ewidentnym dowodem na to, że to właśnie te nieliczne dodatki mają decydujący wpływ na osobowość wnętrza. Salony te różnią się umiejscowieniem, niektóre znajdują się w nowoczesnych apartamentach, inne w tradycyjnych szwedzkich domach, a jeszcze inne w starych kamienicach. Jednak bez żadnych wątpliwości wszystkie są stonowane, konwencjonalne i przyjemne. Widać wyraźne, że zielone akcenty są nieznaczne. W większości przypadków są to faktycznie zielone poduszki lub co najwyżej zielony dywan. Gdy w salonie oprócz zielonych dodatków znajduje się również dużo drewna cała aranżacja bez wątpienia odwołuje się do świata przyrody.

Co z pomieszczeniem, w którym nadającym osobowość kolorem jest zieleń? Kolor ten słynie ze swojego kojącego, uspokajającego i regenerującego siły wpływu. Zieleń, jako kolor natury wprowadza do mieszkania harmonię. Choć odcieni zieleni jest tak wiele, jak rodzajów emocji. Od jaskrawych, limonkowych, wpadających w żółty czy wręcz fluorescencyjnych po stonowane butelkowe zielnie i wszelkie odcienie khaki i zgniłej zieleni. Krótko mówiąc, jaki odcień, taki nastrój w pomieszczeniu. W zaprezentowanych wnętrzach zdecydowano się jednak na te bardziej optymistyczne wersje zieleni. Wprowadzają one pozytywny nastrój i orzeźwienie i z całą pewnością sprzyjają relaksowi.Salon z zielonymi dodatkamiZielony dywanZielony dywan w salonieZielone poduszki w salonieZielone dodatki w salonieZielone akcesoria w salonieZielone akcesoria w salonieStyl skandynawski z zielonym koloremSalon z zielonymi akcesoriamiBrak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz