Zielone soki

Zielono mi – 3 zdrowe zielone napoje

Będzie zdrowo i zielono-kolorowo! Chciałam zaproponować Wam 3 zielone napoje, które cenię z różnych względów, niekoniecznie z powodu walorów smakowych 😉

Nie obawiajcie się, nie będzie tak źle. 2 na 3 są pycha! Oto i one:

1. Sok z selera naciowego, jabłek i szpinakuSok z selera naciowego, jabłek i szpinaku

Wymienię tylko kilka cudownych właściwości tego świeżo wyciśniętego soku. Pomaga on w oczyszczaniu organizmu, dobrze wpływa na skórę i włosy, pomaga w trawieniu i pobudza przemianę materii. A do tego jest pyszny i ma apetyczny, intensywnie zielony kolor.

Małym minusem jest to, że do jego wykonania potrzebujemy wyciskarki, zwykła sokowirówka może sobie nie poradzić z wyciśnięciem soku z liści szpinaku. Jednak nie ma się, co przejmować sok z samego selera naciowego z jabłkiem jest prawie tak samo odżywczy i równie wyśmienity. Sama dużo częściej robię właśnie taką dwuskładnikową wersję soku.

Proporcje: 1 pęczek selera naciowego, paczka świeżego szpinaku (około 250 g), 6-8 jabłek. Im więcej jabłek, tym słodszy sok.

2. Sok ze świeżego ogórka z jabłkamiSok ze świeżego ogórka i jabłek

W przeciwieństwie do poprzedniej propozycji po tym soku nie możemy spodziewać się ogromu wartości odżywczych, w końcu ogórek to 96% wody. Dobierzmy do niego bardzo słodkie jabłka, bo i tak będący w ogórku enzym askorbinowy skutecznie zwalczy zawartą w nich witaminę C. Super wstęp… Mogłabym pracować w reklamie, co? 😉 To teraz coś pozytywnego. Sok ze świeżego ogórka z jabłkami zawiera trochę witamin i całkiem sporo soli mineralnych i dlatego świetnie nawilża i orzeźwia organizm. To idealny napój na gorące lato. Czyli mi się nie przyda, bo mieszkam w Danii…

Proporcje: 1 świeży ogórek, 6-8 jabłek. Z powodzeniem możemy zmielić więcej ogórków, a sok będzie jeszcze bardziej orzeźwiający.

3. Napój z trawy młodej pszenicyNapój z trawy pszenicy

Polecam naturalny napój, który pomoże Wam w trawieniu i detoksykacji organizmu, stłumi apetyt, poprawi krążenie krwi oraz wzmocni Wasz układ odpornościowy. Podobno przedłuża młodość, do czego przekonywała mnie, namiętnie pijąca tę zieloną miksturę, koleżanka z Tajlandii. Napój o zapachu wody z akwarium i o smaku, który określiłabym, jako: „to musi być …zdrowe”.

Zalety: Nie potrzeba wyciskarki, ani nawet sokowirówki. Trawa pszenicy jest sproszkowana na bardzo miałki pył, który rozpuszcza się w zimnej wodzie z wyjątkową łatwością. Nic, tylko rozpuszczać, pić i wierzyć, że to na zdrowie 😉Świeże zielone sokiZdrowe zielone soki

Smacznego! :)There are 2 comments

Dodaj własny

Dodaj komentarz