Złoty stoliczek nocny

Złociste dodatki w sypialni

Złoto to moje ulubione wykończenie do sypialni. Szczególnie, jeśli mówimy o stylu skandynawskim, w którym często i gęsto występują różne odcienie szarości. Uważam, że najlepszym sposobem, aby nasza stonowana sypialnia nie stała się zbyt posępna jest jej „ozłocenie”. Oczywiście można zdecydować się na dodanie jej optymizmu subtelnym kolorem lub przeciwnie pobudzenie jej intensywnymi akcentemi, ale to są już inne historie. Dla mnie ta najbardziej klasyczna i elegancka sypialniana historia, to ta złota.

Aksamitna poduszka dekoracyjna

Aksamitna poduszka dekoracyjna

Już sam materiał sprawia, że aksamitna poduszka stanowi dla sypialni dekorację idealną. Jej miękka i ciepła powierzchnia wręcz krzyczy: „przytul się do mnie!”, a kolor tylko wzmacnia te zaproszenie.

zarahome.pl/poduszki
Cena 90zł

Żakardowa poduszka dekoracyjna

Nie mogłam się opanować, żeby zamieścić drugą poduszkę oferowaną przez Zara Home. Błyszczącą, delikatną i subtelną, po prostu idealną do sypialni. W zasadzie poduszki, kapy i inne sypialniane akcesoria z tej firmy są tak piękne, że chciałoby się mieć je wszystkie 😉 Tylko wtedy już nie komponowały się tak idealnie. To jest chyba jedyna wada asortymentu Zara Home. Tak duży wybór cudownych rzeczy sprawia, że nie wiadomo, co wybrać! Dlatego też w dzisiejszym zestawieniu Zara jest zdecydowanym liderem.

zarahome.pl/poduszki
Cena 90zł

Żakardowa poduszka dekoracyjna

Lampa w kształcie złotej kuli

Lampa jest „żywym” przykładem, jak różny charakter mogą mieć nasze złote dekoracje. Dla tych, którzy nie przepadają za wszystkim, co się świeci kolor starego złota może być strzałem w dziesiątkę. Wciąż zachwyca elegancją, jednak jest dużo bardziej wyciszony.

zarahome.pl/lampy
Cena 400zł

Lampa w kolorze starego złota
Złoty stoliczek nocny

Stół z podstawą w kształcie kwiatu

Finezyjna, ale i odważna wersja stoliczka nocnego.W zestawieniu z równie intrygującą lampą-flamingiem decydują, że wystrój sypialni jest niezwyle glamour, co widać na zdjęciu powyżej.

zarahome.pl/meble
Cena 400zł

Chwost do zasłon

„Chwost” dziwna nazwa 😉 Nawet tak małe drobiazgi, jak …frędzle do zasłon mają wpływ na ogólną kompozycję wnętrza. Warto więc pod koniec urządzania sypialni znaleźć czas na jej dopieszczenie właśnie takimi detalami.

zarahome.pl/dekoracje
Cena 30zł

Chwost do zasłon

Świecznik dekoracyjny

To kolejny drobiażdżek, którym budujemy atmosferę w sypialni. Podobnie, jak ramki na zdjęcia, pudełka, tacki, figurki, szkatułki i inne bibeloty. Rzecz jasna nie możemy przesadzić, ani z ich ilością, ani z ukochanym złotym kolorem w myśl zasady, że co za dużo, to niezdrowo 😉

bahne.dk
Cena 85zł

Złoty świecznik
Dywan z tłoczonej skóry

Dywan z tłoczonej skóry

Domyślam się, że dywan z prawdziwej skóry nie jest akceptowalnym przez wszystkich motywem dekoracyjnym domu. Sama raczej skłaniam się ku dywanom pochodenia roślinnego 😉 Jednak ten bardzo przykół moją uwagę. Jego orientalny wzór i faktura sprawiają, że bardzo przykuwa uwage i na pewno pięknie dekoruje wnętrze.

zarahome.pl/dywany
Cena 2000zł

Lustro w ramie zdobionej złotymi piórkami

Znowu Zara. Tym razem lustro w oryginalnej, złotej ramie. Ten sklep przebija inne pod względem ilości asortymentu, jak i jego jakości. Przynajmniej w temacie dodatków do sypialni w stylu skandynawskim… Ale chyba sami przyznacie, że te dodatki są ponadprzeciętne :)

zarahome.pl/lustra
Cena 160zł

Lustro z obramowaniem zdobionym złotymi piórami

Terakotowy wazon

Powinnam była już skończyć z takimi drobnymi dodatkami, jak wazony, ale jednak ten, tak bardzo mi się spodobał, że dostał swoje zasłużone, ostatnie już miejsce w dzisiejszym zestawieniu. Poza oczywistym w temacie złotym kolorem wyróżnił się wyjątkową fakturą, przypominającą skórę węża. Jego powierzchnia efektownie rozprasza światło, więc jest ozdobą sam w sobie, jednak z kwiatami lub drewnianymi gałązkami wyglądałby jeszcze lepiej.

zarahome.pl/wazony
Cena 160zł

WAZON Z TERAKOTY W ZŁOTYM KOLORZE

Dziś wyróżniłam kilka złotych dodatków, które uważam, że świetnie sprawdziłyby się w sypialni w stylu skandynawskim. Różnorodność dekoracji jest tak ogromna, że spokojnie mogłabym zrobić listę przynajmniej stu przedmiotów :) Największym problemem więc nie jest zdecydowanie, które złote dodatki będą pasować, ale które rzeczywiście wybrać 😉Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz