Złoty okap w kuchni

Cegły i złoto – mieszkanie niepowszednie

W ostatnim wpisie zagościło trochę egzotycznego złota, podpinając się pod temat zamieszczam dziś lekko ozłoconą aranżację :) Będzie złociście, dość surowo, elegancko, troszkę ekstrawagandzko, ale przede wszystkim skandynawsko.

Skromne powitanie

Mieszaknie niepozornie wita najzwyczajniejszym w Skandynawii prostym, jasnym korytarzem. Jedyną ozdobą jest tutaj tradycyjny dywan oraz jedna z moich ulubionych dekoracji ściennych – mapy :)

Wąski korytarzStylowa garderobaKorytarz w kamienicy

Kuchnia – centrum dowodzenia

Szybkim i zdecydowanym krokiem zmierzamy w kierunku kuchni. To właśnie tutaj dzieje się najwięcej. Kuchnie w skandynawskich kamienicach zwykle są bardzo malutkie i nieforemne. Dlatego często najlepszym rozwiązaniem wydaje się przeniesienie jej do salonu, który najczęściej składa się z dwóch pomieszczeń połączonych przestronnymi drzwiami. W ten sposób zyskujemy ogromną kuchnię wraz z jadalnią oraz tuż za drzwiami przytulny salonik. A w miejsce opuszczonej kuchni w zależności od jej rozmiaru można urządzić funkcjonalną łazienkę lub nawet mniejszy pokój.

W dzisiejszej aranżacji mamy piękny przykład właśnie takiej przestronnej kuchni, w której bez trudu znalazło się miejsce na wygodną przestrzeń roboczą, a także elegancki stół na wiele osób. Jednak nie sam pomysł na dużą kuchnię w kamienicy zasługuje tu na największą uwagę. Chyba nie mamy wątpliwości, że chodzi tu o wyjątkowy sposób jej urządzenia. Dużo swoistego charakteru pomieszczeniu nadaje już sama niedbale pobielana ceglana ściana. W pierwszym momencie wydaje się szorstka i surowa. Jednak ocieplają ją dodatki w kolorze starego złota wraz z artystycznie rozwieszonymi lampkami rozpraszającymi miłe, żółte światło.

Złote motywy dostrzegamy również w części jadalnej. Oryginalne złote krzesło i prosty złoty zegar świetnie współgrają z okapem i kranem w podobnej kolorystyce. Ważnym elementem dekoracyjnym pomieszczenia jest bardzo charakterystyczny dla stylu skandynawskiego dywan w etniczne wzory.

Stylowa kuchniaZłote dodatki w kuchniZłoty okap kuchennyOryginalna kuchnia w kamienicyJak urządzić kuchnię w kamienicyZłoty kran w kuchniKuchnia z jadalnią

Salon – kącik wytchnienia

Salon jest przedłużeniem oryginalnej aranżacji z kuchennej części mieszkania. Choć większość elementów wyposażenia i dekoracji utrzymana jest w tradycyjnym, stonowanym stylu, to możemy tu dostrzec parę wyjątków, które uatrakcyjniają wnętrze. Wyróżniłabym nowoczesne grafiki ścienne oraz prosty w formie betonowy stolik kawowy. Widać wyraźnie, że takie nowatorskie meble sprawdzają się nie tylko w supernowoczesnych aranżacjach, wręcz przeciwnie mogą być niebanalnym akcentem w tradycyjnym otoczeniu.

Salon vintageKuchnia z jadalniąPomysł na salon w kamienicyMieszkanie w stylu skandynawskimSalon w stylu vintageNowoczesny salon w kamienicyPodłoga w stylu skandynawskimTradycyjny salon w stylu skandynawskim

Sypialnia – jaskinia wyciszenia

Sypialnia nie odbiega stylem od reszty mieszkania. Mamy tu mix staroci i nowoczesności. Stary obraz, rama czy zegar ciekawie kontrastuje z chłodną, popielatą ścianą. A złote dodatki, jak zawsze, dodają wnętrzu wdzięku i elegancji.

Sypialnia w stylu skandynawskimSypialnia w skandynawskim styluSzare ściany w sypialniJak urządzić niedużą sypialnięSzare ściany ze złotymi dodatkamiThere are 5 comments

Dodaj własny

Dodaj komentarz