Kuchnia z żółtymi dodatkami

Aranżacje kuchenne z żółtymi dodatkami

Na dworze jest już wystarczająco ponuro i zimno, żeby pomyśleć o jakimś pogodniejszym akcencie w mieszkaniu. Tym, co przyszło mi na myśl jest kolor i to nie byle jaki kolor. Chyba możliwie najbardziej energetyzujący i ożywczy. Żółty. To kolor słońca, ciepła, rozkwitniętych kwiatów oraz symbol radości. Jego pozytywne cechy wpływają na to, że idealnie nadaje się do kuchni, miejsca, w którym aktywnie spędzamy czas. Przy czym jest on na tyle intensywny, że w jego dozowaniu trzeba zachować umiar. Zobaczcie korzystne aranżacje, w których błyszczy kolor żółty.

Kuchnia 1

Ekonomicznie urządzona kuchnia w stylu skandynawskim, gdzie intensywny żółty dodaje wnętrzu charyzmy. To dzięki niemu nie jest ona zwyczajną, jedną z tysiąca szwedzkich, białych kuchni. Wnętrze to jest też dowodem na to, że żółty ma moc wznoszenie na wyższy poziom designu. Może przez to, że kolor ten jest tak odważny… Nie wiem. Ale trzeba przyznać, że nawet skromnie urządzone wnętrze z żółtymi akcentami staje się wyraziste i przyciągające.

Kuchnia z żółtym akcentemKuchnia z żółtym dodatkiem

Kuchnia 2

W drugiej propozycji żółty akcent jest niepozorny. Taki mały, żółty, retro toster przykucnięty na parapecie. Może większość go nawet nie zauważyła… Ale jest on na tyle, charakterystyczny, że nie ma wątpliwości, że to on jest wisienką na torcie tej aranżacji. Poza tym, gdy decydujemy się, że to kolor żółty będzie przewijał się w naszym mieszkaniu dodając mu słońca i radości, powinniśmy być rozważni. Dlatego taki mały, żółty akcencik w różnych pomieszczeniach nada spójność wnętrzarskiej kompozycji, a przy tym jej nie przytłoczy.

Żółte akcesoria kuchenneKolorowe akcesoria kuchenne

Kuchnia 3

Co wnętrze to inny pomysł z wykorzystaniem koloru żółtego. W tym wypadku mamy kuchnię, w której punktem centralnym jest jaskrawożółta wisząca szafka. Jednak tutaj zastosowano inny trik, aby w kuchni nie było zbyt żółto. Dodano inne mocne kolory, soczystą zieleń, orzeźwiający niebieski, dzięki temu wnętrze jest żywiołowe i emanuje bardzo pozytywną energią.

Żółte dodatki w kuchniŻółte akcenty w kuchniKolorowe dodatki w kuchni

W tym zestawieniu najbardziej podoba mi się propozycja pierwsza :)Brak komentarzy

Dodaj własny

Dodaj komentarz